Pro přečtení celého článku klepněte levým tlačítkem myši na jeho nadpis...

Výrobci modelové železnice - modelový materiál

Modelovým materiálem rozumíme všechen materiál, kterým utváříme krajinu (např. travní foliáže nebo floky pro zatravnění, stromy, keře, skály a formy pro jejich výrobu, atd.), materiál pro výrobu všech železničních i neželezničních staveb (např. stavebnice různých budov, opěrného zdiva, formy na jejich odlévání, tunelové portály, mosty, barvy na jejich barvení, atd.), doplňky (např. telegrafní sloupy, osvětlovací lampy, návěstidla, atd.). Sortiment je hodně široký a žádný prodejce není schopen držet jej v nabídce všechen. Pokud chceme modelovat na úrovni, je potřeba se s tímto materiálem neustále seznamovat.

Dále uvedeme seznam výrobců tohoto materiálu. Ten samozřejmě nemůže být kompletní, ale dá alespoň základní přehled.

Někteří SPECIALIZOVANÍ ČEŠTÍ VÝROBCI, kteří prodávají na INTERNETU:
www.model-scene.com - český výrobce - materiál pro zatravnění, travní foliáže, statická tráva, formy pro odlitky zdiva, ploty, brány, zdi, panelové dlážděné plochy, nástupiště a další modelové doplňky

www.kb-model.eu - český výrobce - modely železničních budov i civilních domečků, mostů, atd. formou stavebnic z kartonu řezaného LASERem.

www.igramodel.cz - český výrobce - modely železničních budov i civilních domečků, mostů, atd. formou stavebnic z kartonu řezaného LASERem, (kromě toho dále modely autíček v H0 i některých železničních vozidel v H0 a TT).

www.jmdetail.com - český výrobce - lampy a osvětlovací tělesa, telegrafní sloupy, betonové dlážděné plochy, dřevěné mosty, stavební buňky a další příslušenství modelů železnic

.cz - český výrobce